בקשה להשקעת כספי חסוי

בקשה להשקעת כספי חסוי

השקעת כספים

אדם שמאבד את הכשרות שלו לקבל החלטות לגבי הרכוש שלו, מכונה בדין כ"חסוי", להבדיל מאדם "כשיר" אשר אין לו מגבלה בקבלת החלטות. בית המשפט ממנה על פי בקשת קרוביו אפוטרופוס לרכוש (בדרך מדובר בבן הזוג או בילדים). 

אדם חסוי, אשר מונה לו אפוטורופוס לרכוש, ואשר בחשבונות הבנק שלו סכום העולה על 1,000,000 ש"ח (מיליון שקלים חדשים) נדרש להגיש לבית המשפט בקשה להשקעת כספי חסוי, המלווה בחוות דעת של רואה חשבון. במסגרת הבקשה, מתבקש בית המשפט, לאשר את אופן השקעת כספי החסוי. 

בהסתכלות קצת יותר מעמיקה, בית המשפט, בעזרת האפוטרופוס הכללי, בוחן את כלל נכסיו של החסוי, כלל ההכנסות השוטפות שהוא מקבל וכלל ההוצאות שלו. 

ככל שההכנסות השוטפות עולות על ההוצאות, באופן קבוע, וככל שהסיכוי שהחסוי יידרש להשתמש בכספים שבחשבונותיו יותר נמוך, כך יתיר בית המשפט לאפוטרופוס להשקיע את הכספים באפיקים מעט יותר "מסוכנים" ובאופן שהכסף יהיה פחות נזיל.

ככל שההכנסות השוטפות אינן עולות על ההוצאות, או לחילופין, ככל שהסיכוי שהחסוי יידרש לעשות שימוש בכספים לשם קיומו וצרכיו, כך יידרש האפוטרופוס להשקיע את כספי החסוי באפיקים סולידיים כשהכסף נזיל ומוכן בכל עת לשימוש.

את הבקשה יש להגיש לבית המשפט מיד לאחר מינוי האפוטרופוס ולאחר קבלת החלטה יש להמציא את ההחלטה לבנקים בהם מופקדים כספי החסוי.

לעיתים כספי החסוי הושקעו על ידו, עוד כשהיה כשיר, באפיקים מנייתיים או אפיקים ספקלוטיביים אחרים, וברגע שהוא הפך לחסוי, דרש הבנק לקבל החלטה מבית המשפט, המאפשרת לבנק להשאיר את הכספים באותן השקעות ללא שינוי. 

קבלת האישור מבית המשפט דורשת הגשת בקשה מפורטת, המתארת את נכסי החסוי, את הכנסותיו והוצאותיו, ומנמקת מדוע השקעת הכספים באופן המבוקש בבקשה היא הגיונית, סבירה, ומשרתת את האינטרסים של החסוי. 

למשרדנו ניסיון בהגשת בקשות אלה והשגת אישורי בית המשפט, המשרתים את האינטרסים של החסוי, לשביעות רצונם של האפוטרופסים. 

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ. 

צרו קשר עכשיו

מעל 25 שנות ניסיון בניהול אלפי עסקאות ומאות תיקים מורכבים. מהמשרדים המובילים והמוערכים בתחום. צרו קשר עכשיו והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של משרדנו.

מאמרים נבחרים

פירוק שותפות עסקית / סכסוך שותפים – המדריך המלא 2024

יש לכם סכסוך עם השותף/פים? לפני שיוצאים לדרך ומחליטים על פירוק השותפות חשוב לדעת מהו התהליך, מהן האפשרויות ומהן ההשלכות.

קראו עוד...

טל רכניץ

ינואר 8, 2023

רכישת חברה – רכישת עסק קיים – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעבירים לרכוש חברה או עסק קיים.

קראו עוד...

טלי קסלר

ינואר 2, 2023

עסקאות קומבינציה – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעמידים את הדירה למכירה.

קראו עוד...

טלי קסלר

יוני 15, 2022

צרו איתנו קשר

או, שלחו לנו הודעה

ההודעה נשלחה בהצלחה!
דילוג לתוכן