חושבים שיש לכם קייס לתביעה ייצוגית? אנחנו הכתובת!

חושבים שיש לכם קייס לתביעה ייצוגית? אנחנו הכתובת!

תביעה ייצוגית היא הליך ייחודי, לפיו כל אדם מן היישוב שנגרם לו עוול ונזק כספי, יכול לתבוע בשם קבוצה נוספת של אנשים, שלהם, ישנן או יכולות לקום טענות דומות, אם לא זהות.

הנחת המוצא היא שאין המדובר במקרה או תקלה ייחודית לאדם ספציפי, אלא התנהלות שחוזרת על עצמה בממשק שבין אותו גוף ליתר האוכלוסייה.

בהינתן שזה המצב, מדובר בנזק פוטנציאלי לאלפי או אף עשרות אלפי אנשים נוספים, אם לא למעלה מכך.

אין כלל אצבע, להגדיר מה הוא סוג התביעה וההיקף המתאים, אך בהחלט ניתן לומר שככל שהנזק קטן יותר, ונוגע לקבוצה גדולה של אנשים, סיכויי ההליך להתנהל כתובענה ייצוגית, משתפרים.

קשה להגדיר נתבעת "אופטימאלית" אך כן ניתן לומר שכל מי שמוכר מוצר או שירותים והינו נחשב כ"עוסק" חשוף לתביעה כזו, ככל שהוא פועל שלא כשורה או בנגוד להוראות הדין.

בכל מקרה, תאגידים שפועלים מכוח חוק ו/או תחת רישיון, כמו בנקים, חברות תקשורת, חברות ביטוח ועוד, הם נתבעים יותר נוחים, שכן מעבר לעילות הרגילות של הטעייה, הפרת חוזה, עשיית עושר ועוד, ניתן לטעון כלפיהם לעוולה הפרה חובה חקוקה.

ניתן להגיש תביעה גם נגד רשויות המדינה ועוד, אך בגדול ניתן לומר שאם אפשר לבחור את הנתבעת, עדיף לפעול כנגד חברה שפועל תחת רישיון ושמניותיה רשומות למסחר בבורסה …

על זאת ועוד נשמח לעמוד לרשותכם בפגישה מסודרת במשרדנו.

צרו קשר עכשיו

מעל 25 שנות ניסיון בניהול אלפי עסקאות ומאות תיקים מורכבים. מהמשרדים המובילים והמוערכים בתחום. צרו קשר עכשיו והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של משרדנו.

מאמרים נבחרים

פירוק שותפות עסקית / סכסוך שותפים – המדריך המלא 2024

יש לכם סכסוך עם השותף/פים? לפני שיוצאים לדרך ומחליטים על פירוק השותפות חשוב לדעת מהו התהליך, מהן האפשרויות ומהן ההשלכות.

קראו עוד...

טל רכניץ

ינואר 8, 2023

רכישת חברה – רכישת עסק קיים – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעבירים לרכוש חברה או עסק קיים.

קראו עוד...

טלי קסלר

ינואר 2, 2023

עסקאות קומבינציה – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעמידים את הדירה למכירה.

קראו עוד...

טלי קסלר

יוני 15, 2022

צרו איתנו קשר

או, שלחו לנו הודעה

ההודעה נשלחה בהצלחה!
דילוג לתוכן