פינוי שוכר לא מוגן

פינוי שוכר לא מוגן

תביעה לפינוי מושכר

אנשים רבים חסכו שקל לשקל ורכשו דירה להשקעה. לעיתים משלמים דמי השכירות את המשכנתא שנלקחה לצורך רכישת הדירה, לעיתים הם משלמים את דמי השכירות בדירה אחרת ולעיתים הם משמשים כפנסיה עבור רוכש הדירה.

המצב הרצוי הוא שהשוכר משלם את דמי השכירות בזמן, עומד בכל תנאי ההסכם והיחסים בין הצדדים מתנהלים על מי מנוחות.

אך מה הן האפשרויות הקיימות למשכיר הדירה במקרים בהם השוכר מפר את הסכם השכירות, לא משלם בזמן (או בכלל) את דמי השכירות, מסרב לפנות את הדירה או גורם לנזקים?

קיימת אפשרות לנקוט בהליך משפטי מהיר שנועד לאפשר פתרון למשכיר על מנת שלא יעמוד בפני שוקת שבורה – תובענה לפינוי מושכר בלתי מוגן.

מדובר בהליך משפטי מיוחד (ומהיר) שנועד לפינוי דיירים (שוכרים) מהדירות (או מושכרים אחרים כגון משרד או חנות), במקרה שבו חוק הגנת הדייר לא חל עליו. הליך משפטי זה נועד להביא את הבירור בפני בתי המשפט באופן מהיר ויעיל על מנת לפנות את השוכרים שמפרים את הסכם השכירות בתוך פרק זמן קצר יחסית (עד 90 יום ואם הנתבע לא מתגונן פרק הזמן עשוי להיות קצר באופן משמעותי).

חשוב לציין, כי במסגרת תביעה מהירה זו לפינוי מושכר ניתן לדרוש רק סעד של פינוי המושכר (הדירה, החנות או המשרד). אם המשכיר מעוניין לתבוע גם דמי שכירות שלא שולמו, תשלום עבור נזקים שנגרמו למושכר או תשלומים נוספים, תביעות נוספות אלה צריכות להתברר בהליך נפרד.

יצוין, כי האפשרות (של המשכיר) לתבוע את השוכר במסגרת תובענה לפינוי מושכר היא בגדר רשות ולא חובה. כלומר, קיימת אפשרות להגיש תביעה בסדר דין "רגיל" לבית המשפט שתכלול גם את הסעד של פינוי המושכר וגם את הסעדים הנוספים – כגון דמי השכירות, הנזקים, התשלומים הנוספים וכיו"ב, אך ככל הנראה משך הזמן לבירור ההליך בסדר דין "רגיל" יהיה ארוך משמעותית מתובענה לפינוי המושכר.

קריאה נוספת בנושא פינוי שוכר מחנות כאן.

לפיכך, אם המשכיר מעוניין בסעד שהינו יחסית מידי ומהיר, כדאי להגיש תובענה לפינוי מושכר.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולקבל עוד פרטים בנושא.

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

אין לעשות שימוש להפיץ ו/או לשכפל ו/או לצלם מסמך זה ו/או חלקו ללא אישור.

צרו קשר עכשיו

מעל 25 שנות ניסיון בניהול אלפי עסקאות ומאות תיקים מורכבים. מהמשרדים המובילים והמוערכים בתחום. צרו קשר עכשיו והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של משרדנו.

מאמרים נבחרים

פירוק שותפות עסקית / סכסוך שותפים – המדריך המלא 2024

יש לכם סכסוך עם השותף/פים? לפני שיוצאים לדרך ומחליטים על פירוק השותפות חשוב לדעת מהו התהליך, מהן האפשרויות ומהן ההשלכות.

קראו עוד...

טל רכניץ

ינואר 8, 2023

רכישת חברה – רכישת עסק קיים – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעבירים לרכוש חברה או עסק קיים.

קראו עוד...

טלי קסלר

ינואר 2, 2023

עסקאות קומבינציה – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעמידים את הדירה למכירה.

קראו עוד...

טלי קסלר

יוני 15, 2022

צרו איתנו קשר

או, שלחו לנו הודעה

ההודעה נשלחה בהצלחה!
דילוג לתוכן