פיצוי לעסקים וחברות בדרום שנפגעו ממבצע צוק איתן

פיצוי לעסקים וחברות בדרום שנפגעו ממבצע צוק איתן

פיצוי לעסקים שנפגעו ממבצע צבאי

הפיצוי שמתכננת הממשלה לעסקים ולחברות בדרום שנפגעו כתוצאה ממבצע צוק איתן, יתבסס, ככל הנראה על מתווה הפיצוי שניתן במבצע "עמוד ענן" ובמבצע "עופרת יצוקה".

החידוש המשמעותי הוא שניתן יהיה להתחיל לתבוע פיצוי כבר בזמן הלחימה, מיד אחרי שיאושרו בוועדת הכספים התקנות שהכין משרד האוצר בעניין זה. אישור התקנות צפוי בימים הקרובים.

על פי המתווה המוצע יינתנו פיצויים עקיפים, בגין אובדן הכנסות לעסקים בדרום שממוקמים בטווח של 40 ק"מ מן הגבול. הקביעה של הטווח של ארבעים קילומטרים אינה שרירותית והיא מתואמת עם ההכרזה של פיקוד העורף בדבר האיזור שנמצא במצב לחימה.

הפיצוי עליו מדובר הוא בנוסף לפיצוי לו זכאי מי שספג נזק ישיר – אובדן של רכוש.

כעיקרון ניתן לבחור בין שלושה מסלולים חלופיים:

  1. מסלול מחזור

מדובר בתביעה לקבלת החזר בשל ירידה במחזור הפעילות העסקית בשל המצב הבטחוני, בהתאם לדיווח השוטף של אותו עסק או חברה לשלטונות מע"מ. נוסחת החישוב של הפיצוי לפי מסלול זה כללה השוואה של מחזור הפעילות העסקי בחודשי המבצע לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת.

  1. מסלול שכר

מדובר בתביעה לקבלת החזר עבור שכר שהמעביד שילם לעובדיו שלא הגיעו לעבודתם בשל הנחיות של פיקוד העורף. פיצוי זה יינתן גם עבור עובדים שהשגיחו על ילדיהם שגילם מתחת לגיל 14, עקב סגירה של מוסדות החינוך. את הפיצוי יכול לקבל רק אחד מההורים. הפיצוי ששולם בעבר היה בגובה של 132.5% מהשכר הבסיסי של העובד שבגינו שולם הפיצוי.

  1. מסלול הוצאות

מדובר בתביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לעסק או לחברה בתקופה הרלבנטית. עסקים הפועלים בסקטורים מיוחדים (לדוג' עסקים בתחום התיירות, אולמות שמחות ואירועים, וחקלאים) יקבלו פתרונות ספציפיים שיתאימו לאופי הפגיעה שספגו.

במבצע עמוד ענן הוסכם לגבי מקרים מיוחדים אלה שגם אם רשות המסים לא תיתן החלטה בעניינם בתוך תקופה של 45 ימים, הם יקבלו מקדמה בשיעור של 50% מהסכום שתבעו ובתנאי שהם העבירו את כל המסמכים וההבהרות שרשות המסים דרשה מהם. אם לא ניתנה החלטה בעניינם בתוך תקופה של 180 יום, הם יהיו זכאים למקדמה נוספת בשיעור של 40% מהסכום שתבעו. קרוב לוודאי שמנגנון זה יופעל גם במבצע הנוכחי.

על מנת להשיג את הפיצוי המקסימלי לעסקים וחברות בדרום שנפגעו ממבצע צוק איתן, משרדנו פועל בשיתוף פעולה עם אנג'ל את אנג'ל ושות' – רואי-חשבון.

אנו ממליצים לבצע עבודת הכנה מוקדמת לרבות קבלת ייעוץ מתאים, הכנת החומר, הכנת התיעוד המתאים, ביצוע החישובים הנכונים וקבלת ייעוץ משפטי נכון, כדי להשיג את הפיצוי המירבי.

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

עורכת דין טלי קסלר הינה שותפה במשרד "רכניץ, קסלר ושות' עורכי דין" העוסק בתחום המסחרי ובתחום הנדל"ן.

אין לעשות שימוש להפיץ ו/או לשכפל ו/או לצלם מסמך זה ו/או חלקו ללא אישור.

אין לראות באמור במסמך זה כייעוץ ו/או חוות דעת מקצועית כלשהי.

צרו קשר עכשיו

מעל 25 שנות ניסיון בניהול אלפי עסקאות ומאות תיקים מורכבים. מהמשרדים המובילים והמוערכים בתחום. צרו קשר עכשיו והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של משרדנו.

מאמרים נבחרים

פירוק שותפות עסקית / סכסוך שותפים – המדריך המלא 2024

יש לכם סכסוך עם השותף/פים? לפני שיוצאים לדרך ומחליטים על פירוק השותפות חשוב לדעת מהו התהליך, מהן האפשרויות ומהן ההשלכות.

קראו עוד...

טל רכניץ

ינואר 8, 2023

רכישת חברה – רכישת עסק קיים – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעבירים לרכוש חברה או עסק קיים.

קראו עוד...

טלי קסלר

ינואר 2, 2023

עסקאות קומבינציה – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעמידים את הדירה למכירה.

קראו עוד...

טלי קסלר

יוני 15, 2022

צרו איתנו קשר

או, שלחו לנו הודעה

ההודעה נשלחה בהצלחה!
דילוג לתוכן