רכישת או מכירת דירה בממילא בירושלים

רכישת או מכירת דירה בממילא בירושלים

ממילא

שכונת ממילא היוקרתית בירושלים צמודה ומשקיפה על חומות העיר העתיקה בסמוך לשער יפו.

רבים מהנכסים בשכונה מוחזקים בבעלותם של תושבים זרים.

בגלל המורכבות המשפטית המיוחדת של שכונה זו, עסקת מכר או רכישה של דירה בשכונה היא מסובכת באופן משמעותי לעומת כל עסקת מכר אחרת "רגילה". כשלמורכבות המשפטית המאפיינת את העסקאות בשכונה מתווספת העובדה כי אחד מהצדדים ולעיתים שניהם תושבים זרים – העסקה נעשית מסובכת שבעתיים ונדרשת היערכות מיוחדת.

רישום הזכויות בשכונה נעשה על ידי חברה משכנת – אפריקה ישראל מגורים בע"מ, שהיא אף מנפיקה אישורי זכויות ורושמת הערות בספריה בדבר ביצוע עסקה.

הדירות אינן רשומות בלשכת רישום המקרקעין בירושלים (טאבו). על פי רוב ניתן לרשום הערת אזהרה בטאבו לטובת הרוכש אולם זה מתאפשר רק בסוף התהליך ולאחר השלמת העסקה.

הזכויות הנרכשות הן זכויות חכירת משנה לתקופה של 999 שנים.

לצורך העברת הזכויות נדרשת הסכמת קרתא חברה לפיתוח מרכז ירושלים בע"מ ו/או החברה לפיתוח ירושלים (ממילא) בע"מ וכן הצהרה כי הדירה נמכרת רק ליהודים שאינם גורמים עוינים למדינת ישראל ואינם תושבי ו/או אזרחי מדינה שהינה אויבת למדינת ישראל.

נטילת משכנתא לצורך מימון רכישת דירה בשכונת ממילא היא מסובכת באופן מיוחד היות ונוסח מסמכי המשכנתא מוכתב על ידי החברה המשכנת, אפריקה ישראל (ולא על ידי הבנק ולכן הדבר מחייב בדיקה ואישור מיוחד של הבנק) וכן מכיוון שהבנק דורש אישורים רבים כתנאי למתן ההלוואה.

לסיכום, רכישת דירה בשכונה הקסומה הזו היא עסקה כדאית ומשתלמת. בתקופות החגים יש לדירות בשכונה ביקוש עצום והדירות הפנויות מושכרות לתיירים בסכומים גבוהים מאוד. אולם, העסקה היא מסובכת מהרגיל ולכן כדאי להיעזר בעורך דין מנוסה כדי לא להיקלע להפרת הסכם, חלילה, או לעסקה שלא ניתן להשלימה.

אנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה.

למדריך המלא למכירת דירה יד שנייה.

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

אין לעשות שימוש להפיץ ו/או לשכפל ו/או לצלם מסמך זה ו/או חלקו ללא אישור.

צרו קשר עכשיו

מעל 25 שנות ניסיון בניהול אלפי עסקאות ומאות תיקים מורכבים. מהמשרדים המובילים והמוערכים בתחום. צרו קשר עכשיו והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של משרדנו.

מאמרים נבחרים

פירוק שותפות עסקית / סכסוך שותפים – המדריך המלא 2023

יש לכם סכסוך עם השותף/פים? לפני שיוצאים לדרך ומחליטים על פירוק השותפות חשוב לדעת מהו התהליך, מהן האפשרויות ומהן ההשלכות.

קראו עוד...

טל רכניץ

ינואר 8, 2023

רכישת חברה – רכישת עסק קיים – המדריך המלא 2023

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעבירים לרכוש חברה או עסק קיים.

קראו עוד...

טלי קסלר

ינואר 2, 2023

עסקאות קומבינציה – המדריך המלא 2023

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעמידים את הדירה למכירה.

קראו עוד...

טלי קסלר

יוני 15, 2022

צרו איתנו קשר

או, שלחו לנו הודעה

ההודעה נשלחה בהצלחה!
דילוג לתוכן