שר האוצר חתם על התקנות לפיצוי לעסקים וחברות בדרום שנפגעו ממבצע צוק איתן

שר האוצר חתם על התקנות לפיצוי לעסקים וחברות בדרום שנפגעו ממבצע צוק איתן

צוואה בישראל לתושב זר

שר האוצר חתם היום, יום שני, 28/7/2014 על התקנות לפיצוי חברות ועסקים בדרום שניזוקו כתוצאה ממבצע צוק איתן. מדובר בפיצוי שנגרם לעסקים וחברות אלה בגין נזקים עקיפים, דהיינו אובדן רווחים והכנסות בתקופת מבצע "צוק איתן" שתחילתה ביום 8/7/2014 ועד ליום 31/8/2014, או עד למועד מוקדם יותר, ככל שהמבצע יסתיים קודם.

כעת, על וועדת הכספים של הכנסת לאשר את התקנות על מנת שייכנסו לתוקף.

מחר, יום חמישי, 31/7/2014 צפוי המשך הדיון בוועדת הכספים של הכנסת בעניין אישור התקנות.

הפיצוי יינתן לעסקים בדרום המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מגבול רצועת עזה.

לאחר שיאושרו התקנות יהיה כל בעל עסק או חברה בדרום, המצוי בתוך הטווח הגיאוגרפי המדובר, שניזוקו כתוצאה ממבצע צוק איתן, לתבוע פיצוי בגין נזק עקיף שנגרם לו (אובדן הכנסות) מקרן הפיצויים השייכת לרשות המסים באחד משלושת המסלולים: מסלול הוצאות שוטפות, מסלול שכר ומסלול מחזור. שלושת המסלולים הללו נחשבים "מסלולים ירוקים" ונועדו לצורך מתן מענה מהיר ויעיל לחברות ולעסקים שנפגעו.

  1. מסלול מחזור

מסלול זה מאפשר הגשת תביעה לקבלת פיצוי בשל ירידה במחזור הפעילות הכספית של העסק בשל המצב הבטחוני, בהתאם לדיווח השוטף של אותה חברה או עסק לשלטונות מס ערך מוסף. אופן החישוב של הפיצויים לפי מסלול זה כולל השוואה של מחזור הפעילות הכספית של העסק בחודשי המבצע לעומת התקופה המקבילה אשתקד. גובה הפיצוי על פי מסלול זה לא יעלה על 3,000,000 ₪.

  1. מסלול שכר

מסלול זה מאפשר הגשת תביעה לקבלת פיצוי עבור שכר שאותו עסק או חברה שילמו לעובדיהם שנעדרו מעבודתם בגלל ההנחיות של פיקוד העורף. פיצוי זה ישולם גם עבור העובדים שנאלצו להשגיח על ילדיהם שגילם מתחת לגיל 14, בשל סגירתם של מוסדות החינוך. פיצוי זה ישולם גם עבור עובדים העונים להגדרת "אדם עם מוגבלות" שנעדרו מעבודתם היות ולא יכלו לעמוד בהנחיות של פיקוד העורף.

  1. מסלול הוצאות

מסלול זה מאפשר הגשת תביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לחברה או לעסק בתקופה הרלוונטית. מסלול זה נועד לפצות עסקים על הוצאות עודפות שנגרמו להם כדי שיוכלו לשמור על מחזור הפעילות הרגיל שלהם בתקופת המבצע.

בנוסף, בעלי עסקים או חברות המצויים ביישובי ספר ו/או בעלי עסקים בטווח של עד 7 ק"מ מגבול רצועת עזה, יוכלו לבחור בין שלושת המסלולים הירוקים לבין מסלול נוסף ("המסלול האדום") במסגרתו יוכלו לתבוע פיצוי בגין הנזקים העקיפים המלאים שנגרמו להם, אותם הם יידרשו להוכיח.

חברות ועסקים בדרום הפועלים בענפים מיוחדים (לדוגמא חברות ועסקים בתחום המלונאות, התיירות, אולמות אירועים ושמחות, וחקלאים) יזכו לפתרונות מיוחדים שיתאימו לאופי הפגיעה שספגו. גם הפיצוי עבור החברות והעסקים בענפים המיוחדים לא יעלה על 3,000,000 ₪.

על מנת להשיג את הפיצוי המירבי לחברות ולעסקים שנפגעו כלכלית ממבצע "צוק איתן", משרדנו פועל בשיתוף פעולה עם אנג'ל את אנג'ל ושות' – רואי-חשבון.

אנו ממליצים לכל חברה או עסק שנפגע מהמבצע לבצע עבודת הכנה מוקדמת מקיפה, לקבל את הייעוץ מתאים, להכין את החומר, להכין את התיעוד המתאים, לבצע את החישובים הנכונים ולקבל את הייעוץ משפטי הנכון, כדי להשיג את הפיצוי המקסימלי.

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

עורכת דין טלי קסלר הינה שותפה במשרד "רכניץ, קסלר ושות' עורכי דין" העוסק בתחום המסחרי ובתחום הנדל"ן.

אין לעשות שימוש להפיץ ו/או לשכפל ו/או לצלם מסמך זה ו/או חלקו ללא אישור.

אין לראות באמור במסמך זה כייעוץ ו/או חוות דעת מקצועית כלשהי.

צרו קשר עכשיו

מעל 25 שנות ניסיון בניהול אלפי עסקאות ומאות תיקים מורכבים. מהמשרדים המובילים והמוערכים בתחום. צרו קשר עכשיו והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של משרדנו.

מאמרים נבחרים

פירוק שותפות עסקית / סכסוך שותפים – המדריך המלא 2024

יש לכם סכסוך עם השותף/פים? לפני שיוצאים לדרך ומחליטים על פירוק השותפות חשוב לדעת מהו התהליך, מהן האפשרויות ומהן ההשלכות.

קראו עוד...

טל רכניץ

ינואר 8, 2023

רכישת חברה – רכישת עסק קיים – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעבירים לרכוש חברה או עסק קיים.

קראו עוד...

טלי קסלר

ינואר 2, 2023

עסקאות קומבינציה – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעמידים את הדירה למכירה.

קראו עוד...

טלי קסלר

יוני 15, 2022

צרו איתנו קשר

או, שלחו לנו הודעה

ההודעה נשלחה בהצלחה!
דילוג לתוכן