איך לרכוש נכס מתושב זר ולא ליפול בפח?

איך לרכוש נכס מתושב זר ולא ליפול בפח?

רכישת נכס מתושב זר

רכישה של דירה או נכס נדל"ן מתושב זר היא משימה קשה ומורכבת, וצריך לתת מענה מתאים לכל המורכבויות שכרוכות בה לפני שחותמים על הסכם הרכישה. תושב זר הוא מי שאינו מתגורר באופן קבוע בישראל, גם אם הוא אזרח ישראלי.

תושבים זרים אינם זכאים לפטור ממס שבח כשהם מוכרים את דירת המגורים שלהם בישראל. צריך לדאוג להשאיר בנאמנות סכומים מספיקים שיכסו את חבות המס של המוכר אחרת הקונה לא יוכל לרשום את הזכויות על שמו בלשכת רישום המקרקעין.

הקונה צריך להיות ער לכך שיש מורכבות בהעברת כספים לחשבונות בנק של תושבים זרים גם אם החשבון של המוכר בארץ ובעיקר אם החשבון בחו"ל. הבנק של הקונה עלול לדרוש מסמכים ואישורים לפני העברת הכסף שצריך לדאוג להם מראש. בנוסף, העברת כספים לחשבון בנק בחו"ל כרוכה בעלויות כבדות מצידו של הקונה.

הקונה צריך לקחת בחשבון כי אם יש מחלוקת בין הצדדים כמו לדוגמא אם המוכר הפר את הסכם המכר, ניהול הליכים משפטיים נגד תושב זר זו משימה מורכבת ויקרה מאוד. לכן עוה"ד של הקונה צריך ליצור בהסכם המכר מנגנונים שיימנעו חובות לא מוסדרים של המוכר וסיטואציות שבהן הקונה עלול למצוא את עצמו בבעיה בשל העובדה שהמוכר הינו תושב זר.

בנוסף קיים מחסום השפה – בישראל כל המסמכים בעסקת מקרקעין נעשים בעברית והרשויות כמו הטאבו, רשות המסים ומינהל מקרקעי ישראל לא מוכנות לקבל מסמכים בשפה אחרת. תושב זר שאינו שולט בשפה העברית עלול להתקשות לחתום על מסמכים בעברית בעיקר אם החתימה שלו מתבצעת בחו"ל מול קונסול ישראלי. לתרגום של כל המסמכים מעברית לשפה אחרת יש עלויות כבדות.

 

מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר, לקבל יעוץ מתאים ולהיערך בהתאם.

צרו קשר עכשיו

מעל 25 שנות ניסיון בניהול אלפי עסקאות ומאות תיקים מורכבים. מהמשרדים המובילים והמוערכים בתחום. צרו קשר עכשיו והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של משרדנו.

מאמרים נבחרים

פירוק שותפות עסקית / סכסוך שותפים – המדריך המלא 2024

יש לכם סכסוך עם השותף/פים? לפני שיוצאים לדרך ומחליטים על פירוק השותפות חשוב לדעת מהו התהליך, מהן האפשרויות ומהן ההשלכות.

קראו עוד...

טל רכניץ

ינואר 8, 2023

רכישת חברה – רכישת עסק קיים – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעבירים לרכוש חברה או עסק קיים.

קראו עוד...

טלי קסלר

ינואר 2, 2023

עסקאות קומבינציה – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעמידים את הדירה למכירה.

קראו עוד...

טלי קסלר

יוני 15, 2022

צרו איתנו קשר

או, שלחו לנו הודעה

ההודעה נשלחה בהצלחה!
דילוג לתוכן