רכישת מעטפת במקום דירה מוגמרת כדי לחסוך במס רכישה

רכישת מעטפת במקום דירה מוגמרת כדי לחסוך במס רכישה

מס רכישה בגין רכישת מעטפת

רוכשי דירה שבבעלותם דירה קודמת (אחת או יותר) שאין בכוונתם למכור אותה משלמים מס רכישה גבוה שמתחיל בשיעור של 8% ואף מגיע לשיעור של 10% ככל שמחיר הדירה עולה על כ-5,000,000 ₪.

לעומת זאת, מי שרוכש נכס ברמת מעטפת, אשר לא ראוי למגורים משלם מס רכישה בשיעור של 6% בלבד ממחיר הנכס (ולא משלם מס רכישה המחושב כמדרגות כפי שנהוג ביחס לדירת מגורים) זאת מכיוון שרכישת דירה ברמת מעטפת, מהווה רכישת זכות אחרת במקרקעין החייבת לכאורה במס רכישה בשיעור של 6% בלבד.

הדברים רלבנטיים בעיקר למי שרוכש דירה חדשה מקבלן / יזם – אז הוא יכול לבחור אם הוא מסתפק בנכס ברמת מעטפת או שהוא מעדיף לקבל דירה בנויה ומושלמת.

הפער בין שתי האופציות מסתכם במאות אלפי שקלים ככל שמדובר בנכס יוקרה במרכז הארץ (מה גם שלעיתים קרובות הרוכש ממילא עושה בנכס שינויים משמעותיים ולא מסתפק בסטנדרט הבנייה שמספק הקבלן).

לפיכך, בנסיבות מסוימות (כאשר ההנחה שמקבלים מהיזם על רכישת הנכס ברמת המעטפת משמעותית מספיק) משתלם יותר לרכוש דירה (נוספת) ברמה של מעטפת בלבד, ולשלם מס רכישה בשיעור של 6% בלבד, כדי להימנע מתשלום מס רכישה המחושב במדרגות ומתחיל בשיעור של 8% ואף מגיע לשיעור של 10% ביחס לסכום העולה על סך של כ-5,000,000 ₪ ככל שמדובר בדירת מגורים מושלמת.

מדובר בתכנון מס, שיש מקום ליישם אותו בזהירות, לאחר מחשבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים. אך תכנון מס זה עשוי לחסוך לרוכש של דירה (נוספת לדירה/ות אחרות שיש לו במועד הרכישה) סכום נכבד של מס רכישה.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר לפני קבלת החלטה לגבי ביצוע עסקה.

הערה:

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.

אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

אין לעשות שימוש להפיץ ו/או לשכפל ו/או לצלם מסמך זה ו/או חלקו ללא אישור.

צרו קשר עכשיו

מעל 25 שנות ניסיון בניהול אלפי עסקאות ומאות תיקים מורכבים. מהמשרדים המובילים והמוערכים בתחום. צרו קשר עכשיו והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של משרדנו.

מאמרים נבחרים

פירוק שותפות עסקית / סכסוך שותפים – המדריך המלא 2024

יש לכם סכסוך עם השותף/פים? לפני שיוצאים לדרך ומחליטים על פירוק השותפות חשוב לדעת מהו התהליך, מהן האפשרויות ומהן ההשלכות.

קראו עוד...

טל רכניץ

ינואר 8, 2023

רכישת חברה – רכישת עסק קיים – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעבירים לרכוש חברה או עסק קיים.

קראו עוד...

טלי קסלר

ינואר 2, 2023

עסקאות קומבינציה – המדריך המלא 2024

לפני שיוצאים לדרך יש כמה בדיקות שחשוב מאוד לעשות עוד לפני שמקבלים החלטה סופית ומעמידים את הדירה למכירה.

קראו עוד...

טלי קסלר

יוני 15, 2022

צרו איתנו קשר

או, שלחו לנו הודעה

ההודעה נשלחה בהצלחה!
דילוג לתוכן